e-gram Název


Proč používat počítač k výuce hudební výchovy? A proč na něm připravovat učební pomůcky?
Dnešní moderní doba umožňuje používat počítač i k reprodukci hudby. Pomůcky, které si na počítači připravíte se snadno akutualizují a můžete je snadněji kombinovat. Existuje i velká řada multimediálních výukových programů a encyklopedií, kterými se dá výuka obohatit.

Proč se nedají soubory MIDI vypálit jako audio CD?
Hudba uložená v MIDI souboru je digitální. Naše ucho umí přijímat jen hudbu analogovou. Proto musíte nejdříve digitální formát převést na analogový. Například do formátu WAV. Ze souborů s analogovou hudbou už lze vypálit audio CD.

Program Audacity nenahrává zvuk, který pouštím v Band-in-a-Boxu.
Máte-li problémy s nahráváním zkuste některý z těchto postupů. Snad to váš problém vyřeší.
Nejprve zkontrolujte nastavení Band-in-a-boxu:
V menu "Opt." vyberte "MIDI driver setup..." a zkontrolujte, zda nemáte nastaven výstup (v sekci MIDI Output Driver) na externí klávesy - je to položka se slovem MIDI v názvu. Vyberte proto nějakou jinou. Pokud tohle neřeší váš problém. Zkuste vybrat jinou položku, pokud máte ještě nějakou na výběr. Některé problémy vyřeší, když stisknete v této nabídce tlačítko "Run Driver Wizard..." a v dalším okně zvolte "Use my internal soundcard sounds (trough my speakers) a stiskněte OK. Mělo by dojít k nastavení na výstup, který je funkční. Pokud ani toto nevyřeší vaše problémy musíme příčinu hledat jinde.
V nabídce "Start" zvolte "Nastavení" a pak "Ovládací panely". Pokud používáte systém Windows 95 nebo 98 zvolte ikonu "Multimédia", v ostatních systémech ikonu "Zvuky a multimédia". Zvolte záložku "Zvuk" a zkontrolujte nastavení v části "Záznam zvuku", kde by měla být nastavena vaše zvuková karta. (Tato nabídka většinou bývá dobře nastavená.) Samozřejmě zkontrolujte také část "Přehrávání hudby MIDI", kde opět nesmí být nastaven výstup na externí klávesy (položka s názvem MIDI).
Pokud ani toto nepomůže, musíte zkontrolovat, zda máte aktivní vaše nahrávací zařízení. V pravo dole vedle hodin klikněte dvakrát na ikonu žlutého reproduktoru. V menu "Možnosti" zvolte "Vlastnosti" a změňte v sekci "Nastavit hlasitost pro" položku na "Záznam". U všech zařízení změňte hlasitost na maximum a zkoušejte postupně jednotlivá zařízení (tím že zatrhnete zaškrtávací políčko v dolní části) až do doby než dojde k nahrávání. Pokud stále nic nepomáhá, je tu už jen poslední možnost - v programu Audacity v menu "File" vyberte "Preferences..." a na kartě "Audio I/O" zkontrolujte v sekci "Recording Devices" zda máte vybranou dobře zvukovou kartu (opět zde nesmí být nastaveno externí zařízení).


ICQ: 271-427-462     webmaster e-mail: icthv@seznam.cz